Bērnu matrači

Katram vecumam savs matracis

Ja pieaugušie var izvēlēties sev jebkuru guļamvietu pēc savas gaumes, tad ar bērnu ir citādi.
Katram vecumam atbilst savi atlases kritēriji.

Nosacīti sadalīsim bērnus grupās:

  • no 0 līdz 3 gadiem;
  • no 3 līdz 8;
  • no 8 līdz 13;
  • no 13 un vecāki.

Jaundzimušajiem

Vecums no dzimšanas un līdz 3 gadiem ir visnozīmīgākais mazuļa dzīvē. Mazulis gultiņā pavada lielāko diennakts laiku, bieži guļ, spēlējas, rāpo. Notiek skeleta formēšanās, tiek nostiprināti muguras muskuļi. No tā kāda būs viņa guļamvieta, atkarīga mazulīša veselība.

Bērnu matrači zīdaiņiem:

  1. Stingrāki vai divpusēji (mīksti un cieti vienlaicīgi no dažādām pusēm).
  2. Labi uztur mugurkaulu.
  3. Stingri pēc gultas izmēriem ar cietu „bortu” malās, lai izvairītos no traumām.
  4. Nerada alerģiju, gaisa caurlaidīgi, ekoloģiski droši.
  5. Kā pildviela piemērota kokosa šķiedra, latekss.

Vecums 3-8 gadi

Turpinās mazuļa skeleta formēšanās. Tas ilgāku laiku pavada vertikālā stāvoklī, pieaug slodze uz mugurkaulu. Stingri/cieti bērnu matrači ar pildvielām – lateksa un kokosa kārtas izvietošana pa slāņiem būs piemērota šim periodam.

8-13 gadi

Uz šo laiku beidzas jostas apvidus formēšanās. Skrimšļu daļu aizvieto kaulaudi. Mugurkauls kļūst daudz stingrāks. Aktīvas nodarbības un spēles sekmē muskuļu nostiprināšanu.

Lai nebūtu stājas problēmu, jāizvēlas vidējas cietības ortopēdiskos matračus, kas atkārto ķermeņa formas, kas balsta augošo organismu. Kā pildvielas kalpo pa kārtām izvietotas: jūras zāles, kokosa šķiedra, kokvilna, latekss.

13 gadi un vairāk

Uz šo laiku turpinās intensīva bērna augšana, formējas skelets, nostiprinās kauli. Nepieciešams izvēlēties vidējas cietības bērnu matračus ar vatelīna, porolona, hollofaibera papildinājumu.

Atļauts izmantot atsperu gultas ar atsevišķiem blokiem.

Jebkurā vecumā bērnam nevajadzētu pirkt pārāk mīkstus gultas pārklājumus. Gulēt uz tiem ir patīkami, bet tas var radīt daudz problēmu mazuļa nākotnē. Bērnu matrači paredzēti lai nodrošinātu jūsu bērnam maksimālo komfortu un veselību. Pareizas stājas saglabāšana, skeleta un muskuļu nostiprināšana – lūk, galvenās vecāku rūpes.

Izdarot pareizo izvēli, pērkot matraci, izrādiet rūpes par savu „mazo dārgumu”.

Kārtot pēc:
Rādīt: